top of page

KOLEKSİYON YÖNETİMİ HİZMETLERİMİZ

ÜCRETSİZ EKSPERTİZ

1.jpg

Elinizdeki eserler/antika parçalar için tamamen ücretsiz ekspertiz hizmeti veriyoruz. Bunun için yapmanız gereken, değerini öğrenmek istediğiniz parçanın detaylı birkaç fotoğrafını bize mail atmanız, ya da telefonla bize ulaşıp eseri yerinde göstermek üzere ekspertiz talebinde bulunmanız. Siz talepte bulunduktan sonra her biri alanında uzman eksperlerimiz, elinizdeki parçanın değeri ile ilgili bir çalışma yaparak bir değer biçecek, satmayı arzu ederseniz de bedelini nakit ödeyerek sizden satın alacaklardır.

Tamamen ücretsiz ekspertiz hizmetimizden yararlanmak için:

(0216) 573 2104 numaralı telefonumuzdan ya da info@ambersanat.com e-mail adresimizden bize ulaşabilir ve bir ön değerlendirme talep edebilirsiniz. Bazı eserlerde, fotoğraftan yapılan değerlemelerin kesinleşmesi için, eserin kendisinin görülmesi gerekebilir.

RESTORASYON ve KONSERVASYON

konservasyon_0.jpg

Restorasyon, eserlerin hasar gören ya da bozulmuş olan bölümlerinin, aslına uygun şekilde onarılması işlemidir. Restorasyonun asıl amacı, eski eserlerin orijinal özelliklerini koruyarak ömrünün uzatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasıdır. Restorasyonun amacına ulaşabilmesinin en önemli yolu, restorasyonun tecrübeli ve profesyonel ellerde yapılmasıdır.

 Bu nedenle, konusunda tecrübeli ve profesyonel ekibimizle, koleksiyonluk tablolar, antika eşyalar, hat levhalar, elyazması kitaplar, fermanlar vb tüm eserlerin restorasyonu için; bireysel ya da kurumsal koleksiyonlara, müze atölyeleri düzeyinde profesyonel restorasyon/konservasyon hizmeti vermekteyiz.

ENVANTERLEME ve KATALOGLAMA

31reyburn1-articleLarge.jpg

Bir koleksiyonun hangi noktada olduğunun ve nereye doğru gitmekte olduğunun belirlenebilmesi için doğru şekilde kayıt altına alınmış olması çok önemlidir. Hizmet verdiğimiz koleksiyonlar için alınan her bir eseri, detaylı ve sistematik bir biçimde kayıt altına alıyoruz. Böylece koleksiyonun geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi sürecinde, alınacak her satınalma ya da satış kararında operasyonel yük ciddi şekilde azalmakta ve ihtiyaç duyulduğu anda doğru bilgiye en kısa sürede ulaşılabilmesini sağlıyoruz. Ayrıca, tuttuğumuz bu kayıtları, koleksiyonerlerimizin talepleri doğrultusunda, dijital ya da basılı bir koleksiyon kataloğu haline getiriyoruz.

SERGİLEME TASARIMLARI

Sanberk-hanım-müzesi.jpg

Koleksiyonerlerimizin sahip oldukları eserlerin niteliklerine, materyallerine, fiziksel vb gibi özelliklerine en uygun şekilde sergilenebilmeleri için; vitrin tasarımları, eser taşıma standları, tablo askı sistemleri, ışıklandırma, iklimlendirme, güvenlik sistemleri, nakliye ve eser depolaması gibi konularda profesyonel ekiplerimizle birlikte hizmet veriyoruz.

SANAT YAYINCILIĞI

ic2.jpg

Başta yönettiğimiz koleksiyonlardaki eserlerin geniş bir içerikle kataloglanması ile meydana getirilen koleksiyon katalogları olmak üzere; kültür sanat dünyamıza ışık tutacak kaynak niteliğinde eserlerin hazırlanması, basımı, yayını, satış ve dağıtımı gibi tüm başlıklarda sanat yayıncılığı alanında çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede, konusunda uzman akademisyenler, sanatçılar, editörler, fotoğrafçılar ve matbaalar gibi tüm alt başlıklarda profesyonel hizmet veriyoruz.

KOLEKSİYON FOTOĞRAFÇILIĞI

studio.jpg

Sanat eserlerinin envanterlenmesi, kataloglanması ve çeşitli mecralarda basım-yayımında en kritik nokta, eserlerin en doğru şekilde fotoğraflanmasıdır. Eserlerin yayınlanması sırasında, beklenen etkiyi yaratarak istenen sonucun alınabilmesi için, eserin niteliklerine uygun şekilde yapılan görüntülemeler çok önemlidir. Bu çalışmalar, yeterli teknik donanıma, eser fotoğrafçılığı konusunda gerekli ve yeterli bilgi ve deneyime sahip bir ekip tarafından yapılmalıdır. Özellikle sanat eseri fotoğrafçılığı konusunda profesyonelleşmiş fotoğraf sanatçılarından oluşan ekibimizle birlikte, eserleri bulundukları ortamda ya da stüdyomuzda fotoğraflıyoruz.

bottom of page